Jak to je s větama?

4. dubna 2011 v 21:40 |  Ty ,,vtipné"
Každý z vás to určitě zná. Ony magické věty, které každodenně používáme, ale jejichž obsah si už tak plně neuvědomujeme. Například, když někomu něco slíbíme pod podmínkou, že ,,Až naprší a uschne" si ani neuvědomíme, že ke splnění slíbené věci je celkem blízko. Jednou sem takhle dobýval nejen severní pól zároveň s jížním, ale i srdce česko-maďarské slečny jménem Kenderešky Žereblešky, která mi pravila: ,,S tebou leda až naprší a uschne." Ke své smůle tuto větu pronesla v letním bouřkovém období, kdy se déšť se sluncem střídá jako hokejové formace pod vedením Lojzka Hadamčika. A tak se za pět minut po její větě přehnal liják a za dalších pět minut byla zem suchá, jak chlebem vytřený pekáč od nedělní kačeny. Pročež jsem zazvonil u jejich dveří se slovy: ,,Již napršelo a uschlo." Netušil jsem, že česko-maďarská žena má doma německo-amerického-pitbulteriéro-ovčáka a tak sem musel vzít ,,Nohy na ramena." Nevím, kolik z vás tuhle větu bere doslovně, ale já se o to v rámci svého článku pokusil. Marně! Zkoušeli jste si někdy dát nohu za krk? Kolik z vás to umí? Myslím, že bych vás napočítal na prstech třetí dvouprsté ruky fukušimského dělníka. No a schválně, kolik z vás, co to tedy umí, s tímto hendikepem zkoušelo běžet? Myslím, že je vás ještě míň. A pokud se o to vážně někdo pokoušel (nepředpokládám, že by to vážně někdo zkoušel) kam až jste doběhli? Já můžu s čistým štítem (a ponožkama taky) říct, že já uběhl 27metrů, což si myslím, že je nový světový rekord v běhu s nohama na ramenou. Pak sem sebou plácl o zem jak Petr Švancara ve velkém vápně a nebýt toho, že onen ,,Mestic pes" zrovna předtím snědl (Jirku) Pomeje, (a to podotýkám bylo dle mého názoru ,,počasí, že by psa ven nevyhnal") byl bych dopadl daleko hůř, než se silniční vyrážkou skupiny D (vyrážka na Držce). Cestou domů se počasí natolik zhoršilo, že každý z vás by řekl, že se venku: ,,čerti žení". Nevím, zda máte nějakou představu o životě, ale co já vím, tak je nebe a peklo. Do nebe chodí ti hodní, co mají kupříkladu svatbu v kostele apod. Do pekla pak ti darebáci a vořežpruti, do kterých pak píchaj čerti vidlema a šlahounama od kopřiv. Tudíž dva protipóly. Proto jsem nikdy nepochopil, jak se čerti můžou v kostele vůbec ocitnout, natož se tam pak ženit, když tam určitě mají zákaz vstupu pod pokutou degradace na čerta s hodností vraníka. Za tu dobu, než jsem stihl dojít domů, stihlo bohužel jen napršet, ale už nikoliv uschnout.
Doma, když viděli moji ,,držku", myslím, že se pokusili o něco, čemu se říká ,,lezly oči z důlku", ale ať na mě kouleli duhovkou, rohovkou, sítnicí, čočkou a sklivcem sebevíc, tak jim oči z toho důlku opravdu nevylezly. A to si myslím, že v tento okamžik jsem byl opravdu objektem, při kterém by vám vážně ty ,,oči z důlku vylezly" Pro vaši představu jsem vypadal asi jako vyflusnutá žvýkačka Ládi Růžičky po prohraném play-off s Třincem (aniž by ji během celé série vůbec vytáhl z úst). Závěrem vám tedy chci říct...no vlastně asi nic.
Možná přece jen něco. Nikdy to nezkoušejte jako já, zabývat se větama do větší hloubky, mohlo by se vám stát, že by vás odněkud mohli vyrazit jako ,,Namydlenej blesk." Ale to už snad někdy jindy, ještě teď mně při vzpomínce na bouřku a mýdlo cloumá tělem 750voltů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr :/ Petr :/ | Web | 4. dubna 2011 v 21:56 | Reagovat

Ahoojky... máš moc krásný blog a já jsem si založil také blog a mám na něm soutěže  o hodnotné ceny. Jen mi na ten blog nikdo nechodí, tak tě chci poprosit, aby ses koukla na můj WEB a třeba si tam vybereš i nějakou soutěž.. Moc lidí tam nesoutěží, takže je velká šance na výhru ;) Na můj blog se dostaneš tak, že klikneš na kolonku WEB tady u komentáře ;) a Děkuji ti moc :)P.S. Neníí to žádný podvod. Nejsem jako ostatní a je mi 19 let. tkže soutěže můžu pořádat ;)

2 Limakus maximus Limakus maximus | 5. dubna 2011 v 13:05 | Reagovat

Nejprve bych ti chtěl z celého srdce poděkovat Ajkire, neboť tvůj příspěvek na téma - Jak je to s větami - rozhodně rozlouskl nejeden filosofický oříšek(rozuměj problém). Škoda jen, že jsi "nerozlouskl" více idiomů, nebo jak jim ty učeně říkáš - vět. Jinak bych tě jen chtěl upozornit na skutečnost, že čerti mají povoleno se ženit na úřadě a v případě bouřky by tebou mělo třást radši od dost větší napětí, abys pak byl lépe připravenej na ten proud co tebou poteče:)

3 ajkir ajkir | 5. dubna 2011 v 16:36 | Reagovat

Velectěný Limakusáku,
nejprve bych chtěl upozornit na nedávné vědecké symposium v Dortumndu, kde přední kapacity vědeckých oborů volali po odborně zpracovaném článku ohledně oněch idiomů-jak já říkám vět. Proto sem si na bedra naložil tento nelehký úkol a zpracoval dílo více než zdařilé. Možná více než více zdařilé. Dále chci upozornit na skutečnost, že čerti vůbec neexistují, proto i z toho důvodu se nemůžou nidky ženit a tudíž vyvracím opět onu větu že se venku čerti žení.  A v případě bouřky mluvím za sebe, protože pokud si dobře pamatuji, tobě na tento pokus chybělo ono mýdlo.
S pozdravem tvůj vzor a idol
Ajkir :o)

4 Limakus maximus Limakus maximus | 5. dubna 2011 v 17:27 | Reagovat

Předrahý Ajkirusi,
rád slyším o Vaší pokračující vědecké činnosti na téma idiomů! O zdařilosti díla se nemusíme přít, neodvažuji se domýšlet kvality Vámi zpracované práce. To bych si prosím nikdy nedovolil. Čerti, jak si je představují malé děti skrze pohádkové příběhy, samozřejmě neexistují, ovšem vezmeme-li pojem alegoricky, pak za čerta můžeme považovat jakéhokoli ateistu který páchá špatné činy, například politika. Existjí tedy čerti? Věřím že ano! Jsou mezi námi:) Nepředpokládám, že by mýdlo mělo velký vliv na velikost napětí na oběti zasažené bleskem, takže si stojím za svým výrokem.
S pozdravem ... poskok

5 ajkir ajkir | 5. dubna 2011 v 20:23 | Reagovat

Myslím, že tě ovládá Lucifer :)

6 Limakus maximus Limakus maximus | 6. dubna 2011 v 8:37 | Reagovat

Nikoliv. Pouze Kaštan Žalud ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama